Electronic component JUSHUO AFA31-S12ECA-HF ideal for integration into multiple electronic systems
Product Categories
Hefei Purple Horn E-Commerce Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Locking Feature : 无锁
Number of Contacts : 12P
Pitch : 1mm
Contact Type : 上接
Mounting Type : 卧贴
FFC, FCB Thickness : 0.3mm
Contact Plating :
Contact Material : 铜合金
Description : FFC/FPC Connector 12 Position 1mm Pitch Top Contact Surface Mount, Right Angle
Mfr. Part # : AFA31-S12ECA-HF
Package : SMD,P=1mm,Surface Mount,Right Angle