Versatile JUSHUO AFA24-S16FIA-HF component compatible with multiple electronic system configurations
Product Categories
Hefei Purple Horn E-Commerce Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Locking Feature : 翻盖式
Number of Contacts : 16P
Pitch : 1mm
Contact Type : 双侧触点/上下接
Mounting Type : 卧贴
FFC, FCB Thickness : 0.3mm
Contact Plating :
Contact Material : 铜合金
Description : FFC/FPC Connector 16 Position 1mm Pitch Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Surface Mount, Right Angle
Mfr. Part # : AFA24-S16FIA-HF
Package : SMD,P=1mm,Surface Mount,Right Angle