High reliability JUSHUO AFC01-S15FCA-00 component engineered for in specialized electronic systems
Product Categories
Hefei Purple Horn E-Commerce Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Operating Temperature : -
Locking Feature : 翻盖式
Number of Contacts : 15P
Pitch : 0.5mm
Contact Type : 下接
Mounting Type : 卧贴
FFC, FCB Thickness : 0.3mm
Contact Plating :
Contact Material : 铜合金
Description : FFC/FPC Connector 15 Position 0.5mm Pitch Bottom Contact Surface Mount, Right Angle
Mfr. Part # : AFC01-S15FCA-00
Package : SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle